Меню сайту

Підготовка до ЗНО

ШПАРГАЛКА-ВИРУЧАЛКА

або як підготуватися до ЗНО

З чого розпочинати?

  1. Попереднє повторення слід розпочати за 2 місяці до екзаменів, за докладно розробленим планом. За основу брати метод відтворення - тобто активного повторення. Відтворювати потрібно схематично: взяти чергове питання програми і спробувати пригадати його основний зміст, а потім вибірково. Якщо питання пригадується погано, треба вдатися до повторного вдумливого сприймання, а потім відтворити.
  2. Заключне повторення організовують у дні спеціально відведені для підготовки до екзаменів. І цього разу основним є активне повторення
  • пригадування основних положень даної теми і ліквідація упущень.

Корисно знати

Маса мозку становить лише 2% від маси тіла, але він споживає 20% енергії. Джерелом енергії слугують поживні речовини та кисень.

Під час інтенсивної розумової праці краще харчуватися 4-5 разів на день. У раціоні повинні бути морська риба, м’ясо, сир, кисломолочні продукти. Вживайте більше фруктів, соків (особливо цитрусових і тих, що містять багато вітаміну С). Корисні також горіхи. Не пийте міцні чаї та каву, газовані напої.

Психолог радить

Для досягнення успіху в житті:

  • Реально оцініть свої здобутки і визначте конкретні кроки для

розвитку необхідних якостей.

  • Розвивайте впевненість у собі.
  • Знайдіть тих, хто вам може допомогти.
  • Не марнуйте жодного дня.

Як працювати над питаннями?

1. Складіть план - намітьте скільки питань ви повинні опрацювати в день.

      2.Намітьте термін - це найкращий спосіб перейти від розмов до діла. Тільки не намагайтеся встановити рекорд швидкості. Не беріться за нові питання, не вивчивши попередні.

Секрет дотримання термінів простий: не відкладай на завтра те, ... Ваш девіз - сьогодні! Сьогодні ж сплануйте і завтра, враховуючи, що будь-яка робота вимагає більше часу, ніж ми вважаємо на перший погляд.

  1.  Придумайте собі стимул. Він допоможе зробити вам те, що не хочеться. Можете зробити так: випишіть всі «+» і «-», пов'язані з вирішенням цього питання, а можливо,«+» буде більше...

Одне з правил гарного засвоєння - повторення. Потрібно наблизити повторення матеріалу:

  1. - через 15-20 хвилин.;
  2. - через 8-9 год.;
  3. - через добу.

Корисно повторювати перед сном і вранці на свіжу голову.

Потрібно пам'ятати, що найкраща продуктивність пам’яті з 5.00 до 7.00, з 10.00 до 12.00, з 17.00 до 19.00.

Ефективний метод обробки текстів

Огляд

                          Читання

                                                Опорні слова

                                                                                              Головна думка

                                                                  (за алгоритмом Ч-О)

Як працювати з тестами

Тренуйтеся!

Перед офіційним (загальним, атестаційним) тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування. Не можна навчитися добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю.

Поспішайте!

Тренуйтеся із секундоміром в руках. Засікайте час виконання тестів, обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації неможливо змоделювати той стрес, (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Виключайте!

Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключити ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на 1-2 ознаках (а це легко), а не одразу на 5-7 (що набагато складніше).

Думайте тільки про поточне завдання!

Ця установка дає вам й інший безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу у минулому завданні (якщо воно вам виявилось не по зубах). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Не засмучуйтесь!

У будь-якому професійно підготовленому тесті чимало завдань, з якими ви просто не повинні впоратися (так заплановано), більше того ніхто не повинен виконати всі 100% завдань! Тому немає ніякого сенсу витрачати емоційну енергію на передчасну досаду.

Як подолати хвилювання!

Людина в боротьбі зі стресом може використати природні методи:

          1. Випити склянку води, чаю, лимонаду.

           2. Зробити дихальну гімнастику (вдих на один рахунок, затримка повітря на 4 рахунки, видих - на два рахунки).

Уявити, що у вас є місце, в якому ви можете відпочити, де вам комфортно і затишно.

 

УСПІХІВ ВАМ !

 

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар


Погода в Україні

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ