Меню сайту

Музей декоративно-ужиткового мистецтва

Музей декоративно-ужиткового мистецтва був заснований у 2012 році. Це етнографічний осередок фольклору рідного краю. Тут все овіяне вітрами історії. В ньому зібрані речі, яким багато років, може й століть. Їх бережно збирали вчителі, учні, батьки нашої школи. Нам цікаво, як і чим жили наші предки, кого любили і шанували. Батькова хата, дідусева казка, бабусина вишивка, рушник, сорочка і калина біля вікна - це все наші символи. І все це розпочиналось із рідної хати. Рідна хата, оспівана в піснях, оповита легендами, завжди буде символом добра і надії. Людина не повинна бути без батченком,  завжди має пам’ятати свій рідний дім, з якого пішла у велике життя.

Робота музею на сучасному етапі

         Одним із пріоритетних  напрямків виховної роботи у Славгородській школі  протягом існування закладу є національне та патріотичне виховання. Відродження України неможливе без пробудження національної свідомості українського народу, насамперед молоді. Тому важливо, щоб школярі усвідомили себе частиною народу, співвідносили свою діяльність з інтересами нації.

       Створення музею зараджує справі виховання національно свідомих громадян України. Дитина повинна знаходитись під постійним впливом матеріальної й духовної культури свого народу. Це потрібно, найперше, для найповнішого розкриття природних схильностей дитини і розвитку її здібностей, виявлення етнопсихологічних особливостей.

         Декоративно-ужитковий музей використовується  в повній мірі: при вивченні тем з різних предметів, пов’язаних з українським народознавством, спеціально підготовлені учні проводять  екскурсії, наочно демонструють вироби з глини, знаряддя праці, види вишивки, старовинний одяг, картини, створені земляками, пояснюють походження оберегів, особливості облаштування давньої української оселі.

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар


Погода в Україні

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ