Меню сайту

Цікаві факти про англійську мову

1. Англійська мова аж ніяк не найпопулярніша мова у світі - вона тримається на третьому місці після китайської та іспанської.

2. Найкоротше речення в англійській мові може складатися з трьох букв (I am(я є)/I do(я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!

3. Словниковий запас англійської мови налічує800 000 слів.

4. Найдовші слова в англійській мові:

  • Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 букв (як і попереднє!), 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро поблизу міста Вебстер, штат Мічиган, США.
  • pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Доводиться ставити зарубки після кожного складу, щоб не заплутатися, де зупинився при читанні)) А позначає воно назву хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу.

5. Єдине в англійській мові речення, яке вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих поспіль та без пунктуаційних знаків:«Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo»(Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало).

6. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.

7. Найчастіше в англійській мові використовується буква E, а найрідше -Q. Мається на увазі те, як часто ця літера знаходиться в різних словах.

8. Найдавніше слово в англійській мові -town (невелике місто), а також слова:bad (поганий),gold (золото, золотий),apple (яблуко).

9. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (нехай буде з тобою Господь).

10. Англійське слово slave (раб) має пряме відношення до слов'ян: в стародавні часи германські племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.

11. Англійським поетам пощастило, тому що вони не можуть знайти риму тільки до 4 слів:month (місяць),orange (апельсин, помаранчевий),silver (срібло, срібний),purple (фіолетовий). Деякі поети-аматори в пошуках вдалого варіанту намагаються римувати orange з courage (мужність), porridge (каша), arrange (організувати) та іншими схожими за звучанням словами, проте, очевидно, що така рима є притягнутою за вуха.

12. З найскладнішою англійської скоромовкою:«The sixth sick sheik's sixth sheep is sick»(хвора шоста вівця хворого шостого шейха). Навіть носії мови насилу справляються.

13. У слові indivisibility (неподільність) буква I повторюється 6 разів.

14.Goddessship (божественність) - єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази поспіль. Або ось ще: rhythm (ритм, такт) - найдовше слово з 1 голосною.


15. Речення«The quick brown fox jumps over the lazy dog»(швидка коричнева лисиця перестрибує через лінивого собаку) унікальне тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.

16. Ще одне цікаве речення:«A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed»(Одягнений у грубий одяг блідолиций задумливий орач крокував вулицею міста Скарборо. Після падіння в болото він кашляв та гикав). Унікальність його в тому, що тут зустрічаються всі 9 варіантів читання буквосполучення «ough». Явний приклад того, що в англійській мові найскладніше - це правила читання (а точніше, їх відсутність).

17. Крапка на буквами«i»та«j»в англійській мові називається tittle (капелька).

18.Almost (майже) - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

19. В англійській мові є тільки 4 слова із закінченням на«dous»: tremendous (величезний), horrendous (страхітливий), stupendous (дивовижний) та hazardous (небезпечний, ризикований).

20.Underground (метро, підземний) - єдине слово в англійській мові, яке починається і закінчується на «und».

21. Stewardesses (стюардеса) - це найдовше слово, яке можна надрукувати лише лівою рукою.

22. Символ & колись був в англійському алфавіті. Зараз же він називається «амперсанд» і не вважається літерою.

23. Словоqueue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.

24.Go (йти, йди)– це найкоротший осмислений вислів в англійській мові.

25. В англійській назви всіх континентів закінчуються на ту ж саму літеру, з якої починаються.

26. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів словаdrunk (п'яний), включаючи такі шедеври як cherry - merry, nimptopsical і soaked.

27. Слово typewriter (друкарська машинка) - найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряді.

28. Англійські слова salary (заробітна плата) іsalad (салат) походять від латинського sal (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге - через те, що римляни любили солити зелень.

29. В цілому Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.

30. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська», говорити англійською там вважається незаконним.

31. Англійська мова вважається обов'язковою для всіх учнів в Китаї, починаючи з третього класу. В Америці ж, тільки 3% початкових шкіл і 4% середніх шкіл пропонують вивчення китайської мови.

32. Поки ви читаєте цей текст,700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову!

/Files/images/kartinki/2015_2016/tsikavi-fakty-i-perevahy-znannya-anhlijskoji-movy-2.jpg

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар


Погода в Україні

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ