Положення
про наркологічний пост Славгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.
1.Загальні положення
1.1.Шкільний наркологічний пост організовується з метою активнішого залучення учнів школи до проведення антиалкогольних і антинаркологічних заходів, пропаганди здорового способу життя, а також проведення профілактичних заходів у соціально - неблагополучних сім'ях.
1.2. Для здійснення своєї діяльності шкільний наркологічний пост керується нормативно правовою базою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, використовує методичні рекомендації і розробки по профілактиці соціально-негативних явищ, взаємодіє з районним наркологічним кабінетом, Радою школи, шкільною Радою профілактики правопорушень та іншими державними та громадськими організаціями.
1.3.Кандидатура голови та склад наркологічного поста щорічно на початку навчального року призначається наказом директора школи.
2. Основні завдання наркологічного поста
2.1. Профілактика і попередження поширення випадків алкоголізму і наркоманії серед учнів школи.
2.2.Поширення інформації про негативний вплив алкоголю, паління, наркотиків і інших психотропних речовин.
2.3.Пропаганда здорового способу життя.
2.4.Проведення профілактичних заходів відносно неблагополучних сімей учнів, де батьки схильні, або злісно вживають спиртні напої .
3. Функції наркологічного поста
3.1 Шкільний наркологічний пост здійснює комплекс заходів, спрямованих на профілактику зловживання психоактивних речовин в дитячо-підлітковому середовищі, проводить профілактичні акції, масові заходи, класні години, бесіди, конкурси, організовує виставки та використовує у своїй діяльності інші форми профілактичної роботи, а також ,організовує інформаційно - просвітницьку роботу серед учнів і батьків у відповідності з діючими законодавчими, нормативно - правовими актами України.
3.2.Реалізує на основі групової і індивідуальної роботи програми, проекти профілактики і усунення залежної поведінки учнів.
3.3.Веде роботу з батьками, спрямовану на інформування про випадки вживання наркотичних речовин учнями, доцільність внутрісімейного контролю з цієї проблеми, виявлення ознак девіантності в поведінці і залежностей, профілактику соціально - небезпечних явищ в сім'ї і формування здорового способу життя.
3.4. Здійснює первинне виявлення осіб « групи ризику», різних відхилень, що мають ознаки, в поведінці схильних до вживання психоактивних речовин, направляє рекомендації батькам для отримання консультації лікаря - нарколога і прийняття педагогічних і інших правових заходів.
3.5. Забезпечує проведення масових заходів за участю учнів, батьків, громадськості. В якості результативності цієї роботи враховує показник охоплення школярів профілактичними заходами випуск газет, бюлетенів, що висвітлюють зміст і результат роботи.
3.6.Оформляє в школі куточок наркологічного посту з інформацією про телефони довіри.
4. Права і обов'язки шкільного наркологічного поста
4.1.Організовує свою роботу із залученням кваліфікованих фахівців районного наркологічного кабінету, комісій у справах дітей.
4.2. Два рази на рік, або за потребою, проводить засідання наркологічного поста.
4.3. На засіданні заслуховує інформацію класних керівників про антиалкогольну і антинаркотичну роботу, що проводиться, про досвід роботи з підлітками « групи ризику», про ефективність заходів по формуванню здорового способу життя серед учнів, про роботу з батьками тощо.
4.4. Виступає з конкретними зауваженнями і пропозиціями до адміністрації школи спрямованими на поліпшення профілактичної роботи в школі.
4.5. Надає допомогу для усіх учасників навчально-виховного процесу по профілактиці соціально - негативних явищ серед учнів та про антиалкогольну і антинаркотичну роботу
4.6. Запрошує, по заявках класних керівників, та залучає до інформаційно- просвітницької роботи фахівців охорони здоров'я, внутрішніх справ, юстиції та інших зацікавлених сторін.
4.7.Звертатися для здійснення роботи з проблемними сім'ями у відповідні організації, підприємства, установи в цілях охорони прав і здоров'я дітей.
4.8. Члени наркологічного поста зобов'язані дотримуватися конфіденційності інформації.
5. Форми звітності і обліку діяльності наркологічного поста.
5.1.Наркологічний пост школи підзвітний адміністрації школи та Раді школи.
5.2. Наркологічний пост за підсумками роботи один раз на рік звітує на нараді при директорі та засіданні Ради школи.
5.3. Наркологічний пост працює за затвердженим директором планом роботи на навчальний рік.
5.4. Наркопост висвітлює власні інформаційні матеріали через сторінку наркологічного посту на офіційному шкільному сайті http://slaw-go-sdorovo.at.ua/
Склад шкільного наркопоста
Голова наркологічного посту – Подоляка Л. Є. – заступник директора з ВР.
Члени наркологічного посту:
Гнилокозова Л. Ф. – вчитель хімії, біології;
Бєсєдіна Л. М. – вчитель основ здоров’я;
Анцибор Т. М. – вчитель етики;
Шумейко В. О. – вчитель фізичного виховання;
Хрін Є. М. – вчитель ЗВ;
Ільченко-Наумова С. М. – психолог;
Стома В. М. – педагог-організатор.
План
проведення засідань наркологічного поста
№ п/п |
Заходи |
Дата |
Відповідальний |
1. |
1. Затвердження складу наркологічного поста , плану роботи. 2. Про постановку на загальношкільний облік учнів, схильних до вживання тютюну. 3. Ознайомлення із законодавчими документами з питань організації протидії пияцтву, палінню та вживанню наркотичних речовин. 4. Про організацію просвітницької роботи про негативний вплив на організм наркотичних речовин, алкоголю, тютюнопаління. |
09.09. |
заступник з ВР |
2. |
1. Звіт класних керівників про проведену профілактичну роботу з учнями, схильними до вживання тютюну. 2. Про підготовку шкільної команди до участі в районному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоров'я". 3. Про підсумки проведення тижня антинаркотичної та антиалкогольної пропаганди «Алкоголь і нікотин – дітям ворог номер один». 4. Про результати проведення рейдів «Палінню – ні!» за вересень – листопад . |
16.12. |
Класні керівники |
3. |
1. Про проведення просвітницької роботи з батьками неповнолітніх щодо зменшення тютюнопаління серед дітей. 2. Про результати анкетування учнів щодо виявлення їхнього ставлення до наркотичних речовин, вживання алкоголю та паління. 3. Про підсумки проведення санітарно – просвітницької роботи в школі. Організацію та проведення Всесвітнього дня здоров’я та Всесвітнього дня без тютюну. 4. Звіти класних керівників про проведення профілактичної роботи з учнями, схильними до паління. |
24.02. |
медична сетсра, класні керівники. |
4. |
1. Про проведення тематичних виховних годин антинаркотичного спрямування , конкурсу листівок про наслідки вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління. 2. Про проведення просвітницької роботи за участю медичних фахівців наркологічного та венерологічного медичних закладів. 3. Звіти класних керівників про проведення профілактичної роботи з учнями, схильними до паління. 4. Про підсумки проведеної роботи наркологічного поста за рік |
21.05 |
Класні керівники Заступник з ВР |