Меню сайту
Категорії розділу

Методична скарбничка

Головна » Файли » Мої файли

Науково-пошуковий, дослідно-інформаційний проект на тему:«Мобільний телефон – друг чи ворог?»
[ Викачати з сервера (158.3 Kb) ] 01.02.2016, 14:21

Вступ

В  Україні мобільний зв'язок зайняв важливе місце в житті сучасної людини. Сьогодні практично у кожного, від дошкільника до літньої людини, є хоча б один мобільний телефон. А ще приводом для нашого дослідження стало спостереження за учнями нашої школи, частина з яких не розлучаються з мобільним телефоном ні на уроках, ні на перервах.

Актуальність теми: Мобільний телефон - це засіб зв'язку, який в наш час є практично у всіх: дітей, підлітків, дорослих, літніх людей. Компанії, що створюють мобільні телефони, освоюють нові функції, нові можливості стільникового апарата, представляючи нові телефони з унікальними можливостями. Але мало хто знає, що нові функції далеко не завжди приносять користь, а можливо навіть завдають шкоди організму людини. Мобільний телефон - це засіб зв'язку з зовнішнім світом. Але навіть за кілька секунд можна отримати хвороби, від яких будеш лікуватися все життя. Тому кожній людині необхідно знати позитивний і негативний вплив мобільного телефону на здоров'я і життя людини, знати, як правильно користуватися телефоном і скільки часу.

Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформаційно насиченим. Батьки завжди можуть зв'язатися зі своїми дітьми, щоб проконтролювати їхнє місцеперебування, бізнесмени швидко розв'язують невідкладні справи, незважаючи на віддаленість відстані їх перебування тощо. Тому наша проектна діяльність полягає не в тому, щоб позбутися мобільників, а щоб максимально захиститися від їхнього негативного впливу.

        Мета дослідження:

- виховання у молоді загальнолюдських цінностей: соціальної активності, здатності до виконання громадського обов’язку як сталих рис національного характеру; прагнення до самореалізації, самовираження та самоствердження;

- залучення учнів до практичної діяльності з розв’язання проблем здоров'язберігаючого виховання молоді,

- отримання відповіді на питання «Мобільний телефон – друг чи ворог?».

Предмет дослідження: вплив електромагнітного поля мобільного телефону.

 Об’єкт дослідження: людина.

        Девіз проекту:

«Людина освічена – та, яка знає де знайти те, чого вона не знає»

                                                         Георг Зіммель

         Основні питання проекту

Майже у всіх учнів нашої школи є мобільні телефони. Це дуже зручний вид зв'язку. Але ми чули від вчителів, читали в книжках, Інтернеті про те, що стільниковий телефон завдає здоров'ю непоправної шкоди, «стільниковий зв'язок – дітям не іграшка!»… ну і таке інше.

Ми обрали цю тему тому, що ніхто достеменно не знає як впливає мобільний зв’язок на організм людини. Тривають суперечки між прихильниками та противниками мобільного зв’язку. Кому вірити? Чи існують переконливі докази безпечного користування мобільними телефонами?

 Тому, як наслідок, виникають питання:

  «Мобільний телефон – друг чи ворог?»;

  Як він впливає на людський, а особливо дитячий організм;

  Наскільки безпечним є користування ним.

 Суперечки про це йдуть вже давно. В ході дискусій спливають нові факти. Деякі доводи викликають посмішку, над іншими мимоволі замислюєшся.

Замислилися і ми.

 Свій проект ми присвячуємо 20-річчю мобільного зв’язку в Україні.

 Завдання проекту:

 1. Підібрати матеріали з даної проблеми.

 2.Дослідити історію розвитку мобільного зв’язку

3. Систематизувати отриману інформацію.

4.Вивчити наукові дані та факти, а також результати клінічних досліджень щодо впливу мікрохвиль мобільних телефонів на здоров’я людини.

5. Узагальнити отримані результати та зробити висновки.

6. Представити заходи щодо безпеки у користуванні мобільними телефонами.

7 Визначити практичну значимість і перспективність проекту.

8. Розвиток в учнів уміння самостійно вирішувати конкретні завдання.

9. Готувати молодь до життя в  полікультурному просторі Землі.

        Етапи та терміни реалізації проекту

 Проект довгостроковий, розрахований на 4 місяці.

 1. Підготовчий етап. Вивчення, аналіз науково – популярної літератури. Грудень 2013 р.

 2. Практична частина. Реалізація проекту. Січень-лютий 2014р

 3. Заключний етап. Поширення досвіду роботи. Березень 2014р.

 Методи досліджень:

 - - теоретичні (аналіз, узагальнення);

- емпіричні (анкетування).

 І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

 1.1.. Розподіл обов’язків:  історик, дослідник, психолог, практик

1.2. Визначення терміну здійснення проекту.

1.4. Вивчення, аналіз науково – популярної літератури і наукових даних клінічних досліджень

 ІІ. Практична частина.  РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ

 1. Проведення соціологічного опитування серед учнів школи щодо визначення рівня користування мобільними телефонами.

 2. Аналіз та узагальнення результатів опитування.

 3. Проведення роз’яснювальної роботи серед друзів, однолітків, учнів школи

4. Проведення  позакласного заходу на тему «Мобільний телефон - друг чи ворог?», серед учнів 7-9 класів.

5. Випуск тематично-інформаційного бюлетеню 

6. Розробка рекомендацій щодо використання мобільного телефону та створення памятки для учнів.

7. Вироблення правил мобільного етикету серед молоді.

8. Створення буклету «Мобільний телефон: друг чи ворог?»

 ІІІ. ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП

 1. Засідання по підведенню підсумків роботи над проектом, аналіз проведених заходів.

2. Висвітлення реалізації проекту на сайті школи

3. Презентація та популяризація матеріалів дослідження.

4. Визначення результативності та перспективності проекту.

       Для інформування учнів та пропаганди культури використання мобільного телефону учні підготували презентацію, інформаційний бюлетень, пам'ятку, буклет для учнів та їх батьків.

Учні дослідили питання на основі широкого кола джерел, здобули дослідницькі та соціологічні вміння і навички, осмислили зв'язок теорії з практикою, сприяли популяризації знань про мобільні телефони та їх вплив на організм людини, активно привчали підлітків правильно користуватися ними, набули досвіду презентаційної роботи своєї діяльності перед шкільним колективом.

Практична значущість дослідження полягає в тому, що зібрані  нами матеріали про правила використання мобільних телефонів можуть бути використані на уроках біології, основ здоров’я, на батьківських зборах, на класних годинах, присвячених даній темі.

 

 

 

II.Основна частина

  1. Історія розвитку мобільного зв’язку

Сьогодні мобільний телефон можна зустріти майже у кожної людини; в салонах зв’язку пропонують безліч моделей різних виробників. Але напевно не всі знають хто і яка компанія перша створила мобільний телефон?

Історія мобільного телефону почалася у 1947 році, коли компанія AT&T, а точніше приналежна їй дослідна лабораторія Bell Laboratories вперше виступила з ідеєю створення мобільного телефону, призначеного для монтажу в автомобілях. Телефон мав масу 30-40 кг (без джерела живлення).

Уже в 50-і роки почалась постійна мінітюаризація телефонів у машинах, вони стали займати менше місця. На початку 70-х років телефони "схудли" і досягли маси близько 12-14 кг.

Така ситуація проіснувала до 1972 року, коли Мартін Купер, інженер фірми Motorola, зрозумів, що може створити дійсно портативний телефон.

Рік пішов на втілення ідеї, а випробування першого у світі мобільного телефону пройшли 3 квітня 1973 року. До цього дня на вершині 50-поверхового Alliance Capital Building в Нью-Йорку була змонтована базова станція. Вона могла обслуговувати 30 абонентів і з’єднувати їх з наземними лініями зв’язку.

Сам мобільний телефон називався Dyna-Tac. Це була трубка масою біля 1,15кг. На передній панелі було розташовано 12 клавіш, з них 10 цифрових і дві для відправлення виклику та припинення розмови. Акумулятор дозволяв спілкуватися по Dyna-Tac цілих 35хв, але от заряджати його треба було більше 10 годин. Саме цей телефон вранці 3 квітня узяв у руки Мартін Купер і набрав номер конкурента Джоеля Енгеля , начальника дослідного відділу Bell Laboratories.

Початок було покладено…

 

А перший комерційний стільниковий телефон з'явився на ринку тільки через десять років, 6 березня 1983 р. Він називався DynaTAC 8000X — розроблений американською компанією Motorola . Вага 800 гр. Висота без врахування  антени — 25 см.  Ціна біля 4000 доларів США, заряду його акумулятора вистачало на годину розмови.

 

Мобільний зв’язок на Україні вперше появився 20 років назад в 1993 році. Перший український мобільний телефон створено  у 2004 р.. Вага 250 грам.  Ціна від 35 до 45 доларів. Пристрій без дисплея, зате з великими кнопками.

Деякі цікаві факти:

  • Кількість абонентських підписок на послуги мобільного зв'язку на сьогодні  в світі  становить 6,6 млрд.
  • Кількість користувачів мобільним Інтернетом у світі перевищила 2 мільярди.
  • Українців майже 47 мільйонів, а кількість користувачів мобільного зв'язку в 2013 р. — 61,9 мільйонів осіб. Абонентів мережі Інтернет – 5,76 млн.

Отже як бачимо в наш час без мобільного телефону вже не обійтися. Які ж  ЗА використання мобільного телефону ми можемо назвати, це:

  • Зручність зв'язку
  • Мобільність
  • Контроль з боку батьків
  • Можливість листування
  • Корисна функція нагадувань
  • Зниження небезпеки для дитини (якщо батьки навчили в критичних або екстрених ситуаціях користуватися необхідними номерами, ризик життя дитини значно знижується).

 

2. Вплив мобільних телефонів на організм людини

«Добровільне опромінення мозку мікрохвилями від мобільного телефону - це найбільший біологічний експеримент над людиною».

Шведський нейрохірург професор  Лейф Селфорд

 

Але мобільний телефон є не тільки другом, його неправильне використання несе й певну небезпеку для людини.

Що являє собою мобільний телефон з точки зору фізики?

Це – джерело техногенного, слабкого за інтенсивністю електромагнітного поля, дуже широкого в спектрі частот (900, 1800, 1900 МГц). Людина не відчуває впливу цих полів через відсутність необхідних природніх рецепторів. Та це тільки до того часу, поки стан здоров’я людини не погіршується через довготривалий контакт з мобільним телефоном…

Чому людський організм реагує на ці техногенні поля?

На будь-які фізичні та техногенні поля, які мають різну частоту та інтенсивність, реагує лише одна природна система – вода. Оскільки людський організм в основному складаються із зв’язаної води, то він також реагує на дію цих полів. Особливо негативно цей вплив позначається на тих органах людського організму, які на 90% складаються із зв’язаної води – це головний мозок та клітини м’яких органів тіла.

У чому ж проявляється цей вплив?

За результатами досліджень, надмірне користування "мобілками" порушує водний баланс в людському організмі, що і стає причиною різних захворювань – від нервово-психічних розладів до раку головного мозку (кількість людей, у яких з’явилася пухлина мозку, за останні 30 років збільшилася на 45%).

 Найнебезпечнішою частиною мобільників є антена, саме вона продукує хвилі надвисоких частот. Вони шкідливі тим, що нагрівають організм «зсередини» на клітинному рівні.

 Якщо використовувати мобільний телефон на відстані 1см від голови, то температура кори головного мозку підвищується на 4 градуси. Як наслідок – зміна біоелектричної активності мозку, яка супроводжується підвищеною втомою і слабкими головними болями.

Мобільні телефони мають негативний вплив на органи слуху та органи зору.

 Нове дослідження показує, що часте використання мобільного зв’язку може призвести до погіршення слуху, а то й до повної його втрати.  Справа у тому, що здатність чути контролюють малесенькі волоски у вусі. Надто сильний звук призводить до того, що ці волоски слабшають і врешті відмирають.

Шведські та норвезькі вчені опитали 11 тис. власників мобільних телефонів і виявили, що 85% з них під час розмови відчувають нагрівання шкіри за вухом, а деякі навіть стверджували, що в них були опіки. Більше половини опитуваних скаржились на підвищену втомленість, прогалини в пам’яті, головний біль, зниження концентрації уваги та працездатності.

Дослідження, проведене у Швеції, показало, що ризик виникнення пухлин акустичного нерва зростає вдвічі в людей, які користуються мобільними телефонами. Такі пухлини виникають з того боку голови, до якого людина прикладає слухавку "мобілки", і можуть призвести до глухоти. ЇЇ можна вилікувати тільки за допомогою хірургічної операції.

Кришталик ока від внутрішнього перегрівання  руйнується і мутніє. Це проявляється різзю в очах і шумом у голові. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, користування мобільним телефоном понад 1 годину на день помітно погіршує зір та слух. 

Мобільні телефони мають негативний вплив на серцево-судинну  та статеву системи

Зі сторони серцево-судинної системи спостерігається пришвидшення чи сповільнення роботи серця, підвищення чи різке зниження артеріального тиску, порушення серцевого ритму.

Зміни в репродуктивній системі (імпотенцію, зниження лібідо – статевого потягу, порушення менструального циклу, сповільнення статевого дозрівання, зменшення здатності запліднення – безпліддя);  несприятливий перебіг вагітності

Відповідно до результатів експериментів, проведених у московському Інституті біофізики, при опроміненні серця жаби високочастотним електромагнітним полем протягом 5-10 хв. навіть  при дуже низькій інтенсивності сигналу вдавалося зупинити кожне друге серце, а у зразків, що залишилися, знижувалася частота скорочень

Як впливає мобільний телефон на сон та імунну систему?

Вчений Huber R., який проводив досліди у 2000 році, встановив, що тривалий вплив електромагнітних полів телефону на мозок призводить до такого ж ефекту, що і вживання кави чи міцного чаю. Якщо ви п’єте багато кави і довго розмовляєте по телефону, то є імовірність того, що ваш сон буде гірший, неспокійний, нетривалий.

Чому "мобілки" змушують мутувати клітини?

Дворічне дослідження впливу мобільних телефонів на людину, зроблене фінськими вченими, показало, що випромінювання від них викликає збільшення активності сотні білків, які знаходяться у клітинах організму. Як наслідок – зниження імунного захисту організму від вірусів, бактерій, грибів тощо…

Вчені дійшли висновку, що електромагнітне випромінювання ушкоджує ДНК. У багатьох випадках клітини-мутанти передавали свої набуті властивості наступному поколінню клітин. А як відомо, такі мутації є причиною розвитку ракових клітин.

Наостанок наведемо ще два докази негативного впливу мобільного телефону на життя людини.

Використання мобільного телефону за кермом автомобіля веде до:

  • збільшення кількості аварій через втрату концентрації уваги в чотири рази;
  • травми і хвороби хребта, зумовлених довгими розмовами з нахиленою при цьому головою;
  •  тримати подовгу трубку у руці, говорять медики, означає мати проблеми із м’язами, запаленням сухожиль -  це може призвести і до зсуву дисків;
  • американські вчені попереджають, що використання мобільного телефону під час керування автомобілем суттєво впливає на зір водіїв. У них з’являється ефект "тунельного бачення", тобто обмеження оглядовості, коли зовнішня інформація не сприймається. За таких умов водій не спроможний реагувати на сигнали та знаки і прогнозувати аварійні ситуації.

Останні дослідження медиків дали підстави ще для однієї страшилки: під час грози "мобілка" стає смертельно небезпечна. Річ у тім, що більшості людей, в яких потрапляє блискавка, вдається вижити тому, що завдяки високому електричному опору шкіри розряд розповсюджується по всій поверхні тіла, не проникаючи вглиб. Проте матеріали-провідники можуть посилити дію розряду блискавки, спрямувавши його в тіло людини. Подібним провідником є і мобільний телефон, особливо увімкнутий. За приклад медики наводять історію 15-річної дівчинки: вона розмовляла по телефону в парку під час грози і під час удару блискавки розряд пройшов через вухо, до якого був прикладений телефон, викликавши ураження мозку.

Відомий ще інший приклад: знаходячись на Великій китайській стіні під час грози, один із групи туристів вирішив зателефонувати. Блискавка, що ударила у той момент, уразила всіх туристів, які з дуже сильними опіками були доправлені до лікарні.

Тому, опинившись під час грози в лісі, парку чи просто неба, хоча б відключіть свою "мобілку". І в жодному разі не намагайтеся перекричати грім у свою слухавку. Пам’ятайте, що береженого Бог береже!

Крім фізіологічного впливу виявляється, мобільний телефон впливає і на психіку людини. Він викликає психологічну залежність. Ось лише деякі види такої залежності.

1. Занепокоєння з приводу відсутності телефону. Якщо у нас із собою немає заповітної трубки, виникає відчуття самотності і депресивні стани, людина відчуває сильне занепокоєння, у деяких випадках здатне перерости в паніку.

2. SMS-манія. Людина пише і відсилає десятки SMS в день, і не може зупинитися, навіть якщо йому простіше подзвонити.

3.Інформаційна манія. Власник телефону постійно чекає дзвінка або SMS, дістає мобільник, перевіряє, чи не пропустив він важливу інформацію, читає електронну пошту і SMS-повідомлення.

4. Звукові галюцинації. Інколи людям здається, що вони чують дзвінок мобільного телефону, хоча в дійсності апарат не дзвонив або був зовсім виключений. Такі випадки хоча б раз відбувалися з усіма володарями стільникових, проте у деяких людей неіснуючі дзвінки стають хронічною фобією. Цей феномен отримав назву «манія дзвінка»

Особливо стрімко розвивається мобільна залежність у дітей.

Діти і мобільний

Нам стало відомо, що діти до 16 років особливо сприйнятливі до дії телефонів на головний мозок, тому що товщина їх черепної коробки менше, ніж у дорослих. Виявляється що, череп п'ятирічної дитини в привушній зоні,  зазвичай не перевищує 5 мм, а у молодої людини у віці 21 року товщина черепа в цій же точці дорівнює 2 см. Дитячий організм має більшу чутливість до електромагнітного поля, ніж дорослий на 50-70%. Стаж контакту дітей з електромагнітними випромінюваннями  істотно більший, ніж у сучасних дорослих.

Звідси випливає, що діти молодше 18 років, які користуються мобільними телефонами, ризикують отримати проблеми з пам'яттю, зниження уваги, порушення сну, а також періодичні головні болі. Також у них підвищується схильність до розвитку епілепсії і онкологічних захворювань. Тому дітям до 18 років слід обмежити час використання мобільного телефону до 15-30 хв на день, а дітям до 8 років медики забороняють користуватися мобільними телефонами.

(На схемі показані зони поглинання випромінювання за віком. (додаток )

Найбільш «безневинними» і дуже швидко наступаючими наслідками регулярного користування мобільним телефоном у дітей є:

ослаблення пам'яті,

часті головні болі,

зниження уваги,

напруга в барабанних перетинках,

дратівливість,

порушення сну,

раптові напади втоми,

зниження розумових і пізнавальних здібностей.

  • Згідно з даними досліджень, проведених шведськими вченими, якщо дитина користується стільниковим телефоном з 8-12 років, то до 21 року ризик виникнення пухлини головного мозку зростає в п'ять разів.

Підсумовуючі надану інформацію  ми можемо зробити слідуючі висновки:

Основні Проти мобільного телефону:

  • - Негативний вплив електромагнітного випромінювання, що заподіює шкоду здоров'ю.
  • - Відволікає під час занять.
  • - Є причиною нападу з метою крадіжки.
  • - Спричиняє нервові розлади.
  • - У підлітковій групі може виникнути нездорове змагання між дітьми за володіння престижною маркою стільникового телефону, звідси поява конфліктів і розбіжностей в сім'ї.
  • Додаткова стаття витрат в родині, особливо якщо дитина не може контролювати свої розмови.
  • Обмежує здатність дитини до адаптації та живого спілкування.
  • Може виникнути залежність від мобільника, так як дитині може здаватися, що без телефону вона вже не така цікава своїм друзям, що її цінність в їхніх очах падає.

 

 

  1. Мобільні телефони в нашому житті (анкетування)

Щоб дізнатися про роль мобільних телефонів в житті учнів нашої школи ми провели анкетування «Я і мобільний» серед учнів 5-11 класів та вчителів (всього опитаних 46 чоловік)  і  отримали такі результати.

На питання

  1. Чи є у вас мобільний телефон?  Так- 96% , ні – 4%

Завжди користуються моб телефоном 48%. Найбільш поширена марка телефонів по школі Нокіа (54%) та Самсунг(33%). Найбільше наші респонденти  використовують телефон для зв’язку з батьками (59%) та друзями(50%). Як засіб для постійного доступу до мережі Інтернет – 26%, для ігор – 24%, а для підготовки до уроків всього 19%. На телефонні розмови до 4-5 годин використовує 4 % учнів. Більшість від 0,5-1 год (65%). 70% вважають, що мобільні телефони шкодять здоров’ю, а 30%, що ні. Погіршень здоров’я після тривалого використання моб телефону відчуває лише 31%, а 54% ні. Носять мобільні телефони всі зазвичай в кишенях 65%, у сумці – 22%. Під час сну та відпочинку у 63% телефон поруч з ними, в іншій кімнаті у 33% респондентів.

Тому ми можемо зробити такі висновки:

1. Відсоток користувачів серед учнів нашої школи високий. Ці дані говорять про актуальність нашого дослідження.

2. Деякі учні довго використовують телефон (більше 1 години на день).

3. Половина учнів - 65% носять стільникові телефони у великій близькості від життєво важливих органів.

4. Часто телефон потрібен школярам для ігор, прослуховування музики.

5. Ступінь обізнаності про шкоду мобільного телефону середня.

7. Більшість користувачів не помічають змін у своєму організмі під час користування мобільним телефоном.

8. Турбує і той факт, що під час сну і відпочинку телефон у 63% опитаних знаходиться поруч.

9. Більшість учнів не розлучаються з мобільним ні вдома, ні в школі, ні навіть на уроках.

Із цих результатів ми можемо зробити висновок, що деякі учні мають залежність від мобільного телефону, яку психологи вже назвали телефономанія, і не дотримуються правил безпечного користування ним.

Тому для поширення інформації ми проводили роз’яснювальну роботу серед своїх друзів, батьків, для учнів 7-9 класів ми провели виховний захід «Мобільний телефон: друг чи ворог?» для того, щоб сформувати правильне ставлення до користування мобільними телефонами, представити заходи щодо безпеки у користуванні ними., вручивши їм пам’ятки, буклети. В кінці нашого заходу ми провели релаксацію серед учнів, попросивши їх написати свої думки щодо проведеного виховного заходу.  І от що ми маємо: для більшості учнів інформація виявилася корисною, цікавою, деякі учні будуть дотримуватися наших порад, а деякі не вважають мобільні телефони шкідливими.

 

4. Рекомендації щодо використання мобільних телефонів

Проаналізувавши всі за і проти використання МТ ми прийшли до висновку, що необхідно розробити пам'ятку з рекомендаціями по правильному використанню мобільного телефону:

Пам’ятка. Запам’ятайте:

1. Уникайте користуватися мобільним телефоном без необхідності.

2. Скорочуйте тривалість розмов (одна розмова - до 3 хв), а краще спілкуйтеся з допомогою SMS.

3. Між розмовами робіть перерви не менш як на 15 хвилин. Стежте, щоб загальна кількість розмов за добу не перевищувала однієї години.

4. Купуйте мобільні телефони з бездротовими гарнітурами і системами «вільні руки» («hands free»), щоб не підносити телефон до голови.

5.  Не носіть телефон у кишенях і на шиї - тримайте в сумці подалі від тіла.

6. Не підносите телефон до голови відразу ж після натискання кнопки виклику, тому що в цей момент електромагнітне випромінювання в кілька разів більше, ніж під час самої розмови.

 7. При купівлі телефону будьте уважні і звертайте увагу не тільки на можливості і дизайн телефону, але і на значення SAR, яке повинно бути вказане в інструкції. Допустиме значення від 0,28 до 1,5Вт/кг

8. Не залишайте телефон поруч під час сну, відпочинку. Мінімум - в 1,5- 2 м від себе.

9. Не дзвоніть в машині, автобусі, поїзді, так як випромінювання там стає ще сильніше;

10. Не грайте в ігри на мобільному телефоні;

11. Уникайте користування мобільним телефоном у зоні слабкої дії сигналу, скоротіть до мінімуму розмови у місцях з поганим зв’язком, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів

12. Не відправляйте СМС під столом (відбувається відбивання електромагнітних хвиль);

13. Тримайте мобільний телефон у момент відправлення СМС якомога далі від тіла.

Мобільний зв'язок може бути корисним для кожного, хто розуміє, що  він призначений для швидкого обміну інформацією, а не для вияснення відношень  і не для порожньої балаканини!

Тому потрібно користуватися телефонами без фанатизму та надавати перевагу живому спілкуванню. Адже так і цікавіше, і економніше.

Не можна користуючись МТ не згадати і про правила мобільного етикету.

Основні правила мобільного етикету допоможуть нам зрозуміти, де межа між особистою свободою спілкування та нормами соціальної поведінки.

(Перегляд відеоролика)

Отже, знання й виконання правил мобільного етикету – це ознака вихованості та високої культури спілкування абонента. Я гадаю, що ви їх запам’ятали і будете дотримуватися під час спілкування.

Діти, скажіть будь ласка, а яку роль відіграв цей проект у вашому житті, що він дав вам? чи змінилося ваше ставлення до мобільних телефонів, чи отримана вами інформація вплинула на те, щоб ви самі були більш обережнішими при користуванні мобільними телефонами.  (відповіді учнів)

14. Кажуть, одного лікаря зі світовим ім’ям запитали: “Де краще носити мобільний телефон?” Шанований метр авторитетно відповів: “Біля  того органа, котрий вам не потрібний”.

Тож бережіть своє здоров’я, адже воно найцінніше у нашому житті. Давайте “розумно ” дружити з мобільним телефоном.

 

 

ІІІ. Висновок

Відмовлятися від зручності, до якого так швидко звикаєш? Звичайно ж ні. Ми готуємо на газу, хоча він вибухонебезпечний і ним можна отруїтися. Але ми знаємо, як уберегтися. Нам всім роблять рентген, і в наш час це нешкідливо, тому що розроблені гігієнічні норми. Аналогічно цьому необхідна і культура користування мобільними телефонами. Крім того, зараз дуже багато робиться для того, щоб знизити енергію, випромінювану телефонним апаратом. Це і конструктивні удосконалення, і збільшення щільності базових станцій, і посилюють гігієнічні та ринкові стандарти.

За результатами роботи були зроблені загальні висновки:

1. Дослідження актуальне в шкільному колі, оскільки більша частина школярів має стільниковий телефон і досить часто його використовують.

2. За даними літературних джерел, суперечки точаться вже кілька років. Шкідливість мобільних телефонів офіційно не доведена. Але, незважаючи на це, у Великобританії, скажімо, заборонено зводити станції стільникових операторів поблизу шкіл і дитячих садків. А обережні медики не радять користуватися мобільними трубками дітям до восьми років. Очевидно, що при використанні стільникового телефону, як і скрізь, варто знати міру. Тоді й не доведеться переживати про те, завдає шкоди ваш мобільний друг чи ні.

3. Більша частина учнів середньої і старшої ланки нашої школи погано поінформована про те, як саме впливає мобільний телефон на їх організм, а так само про те, які методи захисту від цього впливу існують.

        Вважаємо свій проект корисним і вдалим, тому що під час його реалізації ми самі і більшість  учнів нашої школи замислилися над тим, як користуватися телефоном безпечніше, щоб зберегти здоров'я і прислухалися до наших порад. Розуміємо, що сьогодні вже неможливо «розлучити» тінейджера і мобільний телефон. Потрібно просто навчити підлітків по-справжньому правильно ним користуватися. І ми це робили. Вважаємо, що наш проект соціальної ініціативи має право на життя.

 

Список використаних джерел

 

  1. Девісилов В. Чи безпечні мобільні телефони? // Безпека життєдіяльності. – 2006. - № 9. – С. 21 – 26.
  2. Лапін В.М. Безпека життєдіяльності людини: Навчальний посібник. - Л., 2000. - 186 с.
  3. Малахов Г. „ Електромагнітне випромінювання і ваше здоров'я"
  4. Методичні поради батькам «Мобільний телефон та здоров’я» http://marnmc.inf.ua/keis001.html
  5. Правила етикету для мобільного зв`язку http://uadocs.exdat.com/docs/index-270704.html?page=10
  6. Екологічні аспекти користування мобільним телефоном http://otherreferats.allbest.ru/ecology/00188411_0.html
  7. Про використання мобільних телефонів під час навчального процесу http://oksanarafalska.ucoz.ua/forum/2-3-1
  8. http://www.mobile.infostore./org 2006/
  9.  http://www.mobilas.kiev.ua/forum.egi.2006/
  10. http://pobirka.at.ua/publ/1-1-0-12
  11. http://siver.com.ua/forum/22-161-1
  12. http://bazovi.at.ua/
  13. http://uk.shram.kiev.ua/mob/kill.shtml
  14. http://bibliofond.ru/view.aspx?id=492444#1
Категорія: Мої файли | Додав: slawgorod
Переглядів: 3073 | Завантажень: 64 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Погода в Україні

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ